Voorzichtige herstart

Er komen steeds meer vragen en verzoeken óf en zo ja wanneer wij weer gaan rijden. In beginsel volgen wij de richtlijnen van de overheid en het RIVM. Deze week zijn door de overheid enkele versoepelingen aangekondigd. Echter ook werd gesteld dat terughoudendheid en voorzichtigheid geboden blijven. Risicovermijding blijft dus voorop staan, voor reizigers en onze vrijwilligers.

Indien wij weer gaan rijden, dan gelden voorlopig de volgende condities. Er kan slechts één persoon per rit worden vervoerd. Er kan geen direct contact zijn, dus helpen met in- en uitstappen zal niet mogelijk zijn: reizigers moeten dus voldoende mobiel zijn. Vervoer is op basis van beschikbaarheid, niet alle vrijwilligers kunnen of willen begrijpelijkerwijs namelijk al rijden. Verder worden alleen beide busjes gebruikt, dan kunnen chauffeur en reiziger namelijk voldoende afstand van elkaar houden. De Caddy die veel kleiner zal dus voorlopig niet rijden. Ook streven we naar een zo groot mogelijke zekerheid dat een reiziger niet ziek is. Er zal expliciet gevraagd worden of er gezondheidsklachten zijn. We hopen ook dat verzoeken voor vervoer noodzakelijk zijn, zoals naar de dokter, terwijl bijvoorbeeld ritten voor ‘zomaar op stap’ we liever nog niet doen. Onze vrijwilligers krijgen waarschijnlijk 1) een temperatuurmeter op afstand, 2) mondkapjes en 3) ontsmettingsmiddelen.

AutoMaatje kan en mag helaas nog niet rijden. De afstand tussen chauffeur en passagier is te klein.

We wensen ieder veel sterkte in deze corona tijden.